tenismanya.com | Türkiye | TEB Tennis Stars kazananı Sharapova

Bunu paylaş

Türkiye

TEB Tennis Stars kazananı Sharapova

Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlenen TEB BNP Paribas Tennis Stars Series gösteri maçında kazanan Rus tenisçi Maria Sharapova oldu.

TEB BNP Paribas Tennis Stars Series kapsamında 15 bin kişinin izlediği organizasyonda ilk önce Berfu Cengiz/Sarp Ağabigün ile İpek Öz/Mert Naci Türker ekiplerinin karşı karşıya geldiği mücadeleden sonra Can Bonomo ile Ceza verdikleri mini konser tüm tenis severlere keyifli anlar yaşattı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyonda Çağla Büyükakçay ile Maria Sharapova maçının ilk setinde iki tenisçi de karşılıklı bir kez servis kırınca seti tie-break’te Sharapova almayı başardı. Maçın kalanında rahat bir oyun oynayan Rus tenisçi ikinci seti de 6-0 kazanarak karşılaşmadan galip ayrıldı.

Organizasyon günü Abu Dhabi’den gelen eski dünya 1 numarası maç sonunda “Bugün burada inanılmaz bir atmosfer vardı. 15 bine yakın tenis severin burada olduğunu duymuştum. Daha önce de bir çok kez bulunduğum İstanbul’a tekrar gelmekten mutluluk duyuyorum. Çağla’nın her geçen gün performansını arttırdığını biliyorum. Ona karşı oynamak büyük bir keyifti” şeklinde konuştu.

Tenisçimiz Çağla Büyükakçay ise “Tenisve benim adıma muhteşem bir gün yaşanıyor. Maria Sharapova’ya Türkiye’ye geldiği için teşekkür ederim. Sharapova ile karşılaşmak bir zevkti. TFF, TEB ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Come to Beşiktaş

Maç sırasında tribünden bir izleyici Sharapova’ya yaptığı evlilik teklifine “Belki” cevabını veren tenisçiye bir başka izleyici de . “Come to Beşiktaş, Maria” diye bağırdı. Maçın ikinci setinin sonlarına doğru bir başka tenis severde sahaya kurulan tribünde maçı izleyen Hülya Avşara “Hülya abla, sende oyna” şeklinde seslendi.

Bunu paylaş