tenismanya.com | WTA | Serena Williams’ın Avustralya Açık Hedefi

Bunu paylaş

Grand Slam / WTA

Serena Williams’ın Avustralya Açık Hedefi

Hamileliği nedeniyle kortlara ara veren Serena Williams, 15-28 Ocak tarihleri arasında Melbourne'da düzenlenecek olan Avustralya Açık için hazırlanıyor.

Hamileliği nedeniyle kortlara ara veren Serena Williams için Avustralya Açık yetkilileri, 2018 sezonunda Amerikalı tenisçinin ünvanını korumak için dönüş yapacağı konusunda umutlu olduklarını dile getirdiler.

Yapılan basın toplantısında turnuva direktörü Craig Tiley, toplam para ödülünün 42,7 milyon dolara yükseltildiğini duyururken Serena Williams’ın da 15-28 Ocak tarihlerinde Avustralya Açıka dönmeyi planladığını dile getirdi. Ayrıca tek erkek ve kadınlarda şampiyon tenisçiler 3,1 milyon dolar kazanacağı açıklandı.

Serena Williams’ın Avustralya Açık’ta oynayacağı konusunda kesin bir dille konuşan Tiley, onu tekrardan ağırlamayı ve tüm zamanların en çok Grand Slam kazanma rekorunu kırmaya başladığını görmek için sabırsızlandığını ifade etti. Teklerde 23 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Serena Williams Avustralya Açıkı kazanması halinde 24 şampiyonluğu bulunan Avustralyalı Margaret Smith Court’un rekorunu egale edecek.

Ayrıca sakatlıkları nedeniyle 2017 sezonunda etkili olamayan Novak Djokovic ve Andy Murray’in de Avustralya Açıkta oynayabileceğini belirten Tiley, tüm üst düzey tenisçilerle iletişim halinde olduğunu, 100’ün üzerinde erkek ve kadın tenisçinin de turnuvada olacağını duyurmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Bunu paylaş