tenismanya.com | ATP | Nadal, Paris’te yoluna devam ediyor

Bunu paylaş

ATP

Nadal, Paris’te yoluna devam ediyor

Sezonu zirvede kapamayı garantileyen Nadal, çeyrek final için mücadele ettiği Pablo Cuevas karşısında galip gelerek adını son 8'e yazdırmayı başardı.

Paris’te altıncı gün geride kalırken dünya 1 numarası Rafael Nadal, son sekize kalmak için mücadele ettiği maçı kazanmayı başardı. Arjantinli raket Pablo Cuevas karşısında oyuna iyi başlayan Nadal, rakibinin bir kez servisini kırdığı ilk seti 9. oyunda hanesine yazdırmayı başardı.

Maçın ikinci setinde Nadal’ın baskısı azalırken iki tenisçinin karşılıklı kırdıkları servisler sonrasında tie-break setinde gülen taraf Cuevas olurken maçı final setine taşımayı başardı. Üçüncü sette tekrar ritmini bulan Nadal ve mental olarak düşen Cuevas mücadelesinden galip ayrılan isim 6-3, 6-7 (5-7), 6-3’lük setlerle İspanyol raket oldu.

Günün diğer maçlarında ise adını çeyrek finale yazdıran isimler; Juan Martin del Potro, Jack Sock, Fernando Verdasco, John Isner, Filip Karajinovic, Julien Benneteau, Marin Cilic oldu. Son 4’e kalmak için Rafael Nadal Filip Krajinovic ile eşleşirken diğer maçlardaki eşleşmeler de aşağıdaki gibidir;

Julien Benneteau – Marin Cilic
Fernando Verdasco – Jack Sock
Juan Martin del Potro – John Isner

 

Bunu paylaş