tenismanya.com | ATP | Londra’ya son bilet Jack Sock’un

Bunu paylaş

ATP

Londra’ya son bilet Jack Sock’un

Paris'te düzenlenen ATP Masters 1000 turnuvasında şampiyonluğa ulaşan Jack Sock, Londra'da düzenlenecek olan Sezon Sonu Turnuvasının son biletini kaptı.

Federer’in turnuva öncesi, Nadal’ın da çeyrek final öncesi çekilmesi ile favori tenisçilerin yokluğunda ilk defa Masters 1000 finaline yükselen Jack Sock ile Filip Krajinovic karşılaşmasından galip gelen isim Amerikalı tenisçi oldu.

Turnuvaya elemelerden gelerek katılan Sırp tenisçi, ana tabloda maçlarında dünya sıralamasında ilk 20 arasında yer alan iki Amerikalıyı saf dışı bırakırken aynı başarıyı Jack Sock karşısında gösteremedi.

Tenisçilerin karşılıklı servis kırdığı maçın ilk setinden Krajinovic galip ayrılırken maçın kalanında tecrübesiyle oyuna ağırlığını koyan Jack Sock, ikinci ve final setinde rakibine servis kırma puanı bile göstermeden şampiyonluğa uzandı. 1 saat 57 dakika süren mücadelenin sonunda rakibinin 5 ace ve 5 çift hatasına 9 ace ve 3 çift hata ile cevap veren Amerikalı raket kariyerinin en büyük zaferine ulaşmış oldu. Jack Sock bu zafer ile Londra’da düzenlenecek Sezon Sonu Turnuvasına katılacak son raket olurken 2011 yılından bu yana katılan ilk Amerikalı tenisçi olma ünvanını kazandı.

Bunu paylaş