tenismanya.com | WTA | Kaybedenlerde galip Venus Williams

Bunu paylaş

WTA

Kaybedenlerde galip Venus Williams

Gruptaki ilk maçlarını kaybeden Venus Williams ile Jelena Ostapenko'nun karşılaştığı maçta gülen taraf Amerikalı tenisçi oldu.

WTA Finalleri Beyaz Grup maçlarının ilk maçlarında Pliskova’ya yenilen Venus Williams ile Muguruza’ya yenilen Jelena Ostapenko’nun karşı karşıya geldiği zorlu mücadelede 3 saat 13 dakika sonunda kazanan Williams oldu. En son 2009 yılı WTA finallerine katılan Amerikalı tenisçi, 3-5 geriden geldiği seti 7-5 kazanarak üstünlüğü ele geçirdi. İkinci seti tie-break (3-7) ile kazanan Letonyalı Ostapenko maçı final setine taşımayı başarsada son seti 7-5 kazanan Williams oldu. Oyun boyunca 13 çift hata ve 40 basit hata ile oynayan Ostapenko bu mağlubiyetle turnuvaya veda etmek zorunda kaldı.

Günün diğer maçında ise dünya 3 numarası Karolina Pliskova, 2 numaralı Garbine Muguruza karşısında 1 saat 2 dakika süren mücadelenin sonunda 6-2, 6-2’lik setlerle galip gelerek gruptan çıkarmayı garantiledi. Beyaz Grup’tan çıkacak ikinci isim ise Garbine Muguruza-Venus Williams karşılaşmasının sonunda belli olacak.

Bunu paylaş