tenismanya.com | Grand Slam | Finalin adı Nadal-Anderson

Bunu paylaş

Grand Slam

Finalin adı Nadal-Anderson

US Open finalinin adı, kariyerinde ilk kez bir Grand Slam finali oynayacak Kevin Anderson ile üçüncü şampiyonluğuna göz diken Rafael Nadal oldu.

2009 yılında Rafael Nadalı yarı finalde turnuva dışına atan del Potro için bu sefer tarih tekerrür etmedi. US Open şampiyonluğuna ulaştığı 2009 yılında da Nadal-Federer karşılaşmasına engel olan Arjantinli tenisçi ilk setin 5. oyununda rakibinin servisini kırarak 1-0 öne geçtiği maçın kalanında Rafael Nadalın baskısına engel olamadı. İkinci sette sadece 1 defa basit hata ve 13 winner ile oynayan Nadal, Arjantinli rakibine oyun vermeden maça dengeyi getirmeyi başardı. 2 saat 30 dakika süren maçın sonunda 5 ace, 45 winner ve 20 basit hata ile oynayan İspanyol tenisçi 4-6, 6-0, 6-3 ve 6-2’lik setlerle adını finale yazdırmayı başardı.

Kariyerlerinde ilk defa bir Grand Slam yarı finali oynayan Kevin Anderson – Pablo Carreno Busta mücadelesinden galip ayrılan taraf Güney Afrikalı tenisçi oldu. Ana tablo maçlarının kendi yarılarında bir çok seribaşı ve favori raketin turnuvadan çekilmesi ile fırsatı değerlendiren Anderson, 2 saat 55 dakika süren karşılaşmada rakibinin 1 ace, 21 winner, 25 basit hatasına 22 ace, 58 winner ve 43 basit hata ile cevap vererek maçı 4-6, 7-5, 6-3 ve 6-4’lük setler sonunda adını finale yazdırmayı başardı.

Bunu paylaş