tenismanya.com | Grand Slam | Azmin örneği Sloane Stephens

Bunu paylaş

Grand Slam

Azmin örneği Sloane Stephens

Bir yıla yakın uzak kaldığı kortlara muhteşem bir dönüş yapan Sloane Stephens, kendi evinde şampiyonluğa ulaşarak bir mucizeye imza attı.

US Open’da kadınlar çeyrek finalinden sonrasına ambargo koyan Amerikalı tenisçilerden gülen taraf geçtiğimiz aya dünya sıralamasında 957. sırada giriş yapan Sloane Stephens oldu.

Sloane Stephens’dan ilk Grand Slam şampiyonluğu

Kariyerlerinde ilk defa bir Grand Slam final maçı oynayan Keys-Stephens mücadelesinde maçın başından sonuna kadar rakibine karşı üstünlük kuran Stephens, beş ve dokuzuncu oyunlarda Keysin servisini kırarak ikinci set öncesi rakibinin direncini kırmayı başardı. İkinci sette bir varlık gösteremeyen Madison Keysin üç sefer servisini kıran Sloane Stephens 1 saat 1 dakika sonunda Amerika Açık şampiyonluğuna ulaştı.

3,7 milyon doların sahibi olan Stephens sağ ayağında yaşadığı stres yırtığı nedeniyle kortlardan uzak kalmış ve kupa seramonisinde “23 Ocak’ta ameliyat oldum ve o zaman birisi bana US Openı kazanacağımı söyleseydi bunun imkansız olduğu cevabını verirdim.” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş