tenismanya.com | Türkiye | Avustralya maceraları çabuk bitti

Bunu paylaş

Grand Slam / Türkiye

Avustralya maceraları çabuk bitti

Avustralya Açık'ta ana tabloya kalmak için mücadele eden Cem İlkel, Başak Eraydın, İpek Soylu ve Çağla Büyükakçay birinci eleme maçlarını kaybederek Melbourne'a erken veda ettiler.

Turnuva’nın ikinci günü geride kalırken Cem İlkel, Başak Eraydın, İpek Soylu ve Çağla Büyükakçay ilk maçlarını kaybederek Tek’lerde Melbourne’a erken veda ettiler.

Avustralya Açık eleme maçlarının ilk gününde korta çıkan Cem İlkel, İtalyan rakibi Salvatore Caruso karşısında 1 saat 17 dakika süren maçın sonunda turnuvaya veda etti. Maç boyunca 6 ace, 8 winner ile oynayan İlkel’e 5 ace ve 13 winner ile karşılık veren Caruso bir üst tura çıkmayı başardı.

Başak Eraydın’ın kariyerindeki ilk Avustralya Açık

Dünya sıralamasında 129. basamakta bulunan Amerikalı Irina Falconi ile karşılaşan Eraydın, 49 dakika süren maçı 6-1 ve 6-0’lık setlerle kaybetti. Maç boyunca 7 çift hata ve 1 winner ile oynayan Eraydın’a Falconi 6 winner ile cevap vererek adını üst tura yazdırmayı başardı. Bu sonuçla kariyerinde ilk kez Avustralya Açık’a katılan 23 yaşındaki tenisçi, ilk turda elenmiş oldu.

İsviçreli Stefanie Voegele ile eşleşen İpek Soylu ise WTA’da 169. sırada yer alan rakibine 6-4 ve 6-2’lik setlerle yenildi. 1 saat 9 dakika süren karşılaşmada 4 ace, 7 winner, 5 basit hata ile oynayan Soylu, rakibininin iki kez servisini kırmasına rağmen 4 ace, 10 winner ve 1 basit hata ile oynayan Voegele karşısında yenilerek turnuvaya veda etmek zorunda kaldı.

WTA sıralamasında 156. sırada yer alan Çağla Büyükakçay, 147. sırada yer alan Amerikalı rakibi Julia Boserup ile karşılaştığı ilk tur maçını kaybederek ana tabloya kalamadan turnuvaya veda etti. 1 saat 36 dakika süren maçın ilk setinde kullandığı ikinci servisini 26 yaşındaki Boserup’un kırmasına engel olamayan Çağla Büyükakçay, ikinci setin 7 oyununda da servisine tutunamayınca maçı 6-4 ve 6-4’lük setlerle kaybetti.

Bunu paylaş