tenismanya.com | Grand Slam | Avustralya Açık öncesi

Bunu paylaş

Grand Slam

Avustralya Açık öncesi

Avustralya Açık öncesi bir çok tenisçi hazırlıklarını tamamlarken bazı raketlerde kortlara rötarlı bir şekilde dönecekler.

2018 yılı tenis sezonunun başlamasıyla bazı tenisçiler sorunsuz bir şekilde korta çıkarken Avustralya Açık öncesi dönüşü beklenen bazı favori tenisçilerde gecikmeli olarak yeni sezona başlayacaklar.

Erkeklerde 2017 sezonunu zirvede tamamlayan Rafael Nadal, geçen sezonda da sakatlık sorunu yaşadığı dizinin tam anlamıyla düzelmemesi nedeniyle Abu Dhabi’de düzenlenen Mubadala Turnuvasından ve ATP Brisbane’den çekildiğini sosyal medya hesabından açıkladı. 15 Ocak’ta başlayacak olan Avustralya açık için ayın 4’ünde Melbourne’a gidecek olan İspanyol tenisçi sezonun ilk Grand Slami için hazırlıklarına başlayacağını belirtti.

Avustralya Açık 2017 kadınlar şampiyonu Serena Williams, 11 aylık aradan sonra Abu Dhabi’de kortlara döndü. Geçtiğimiz Eylül ayında doğum yapan Amerikalı tenisçi Avustralya Açık şampiyonluğundan sonra oynadığı ilk maçında Jelena Ostapenko’ya yenildi. Abu Dhabi’de düzenlenen gösteri maçında 6-2, 3-6, 10-5’lik set sonuçlarıyla mağlup oldu.

Avustralya Açık için Djokovic’in durumu belirsiz

Wimbledon çeyrek finalinde dirsek sakatlığı nedeniyle turnuvadan çekilen ve sonrasında sezonu kapatan Novak Djokovic ise sakatlığının tam anlamıyla düzelmemesi nedeniyle Mubadal Tenis Turnuvasından çekildi. Terapilere devam edecek olan Sırp tenisçinin Avustralya Açığa katılma durumu ise belirsizliğini korumaktadır.

Sakatlıklarla uğraşan diğer favori tenisçilerin aksine hazırlıklarına sorunsuz bir şekilde devam eden Roger Federer ise Avustralya’nın Perth kentinde düzenlenen Hopman Cup turnuvasına galibiyetle başladı. Partneri Belinda Bencic ile birlikte Japon rakipleri Yuichi Sugita/Naomi Osaka çiftine karşı ilk gün maçlarında 3-0 üstünlük kurmayı başardı.

Dünya eski 1 numarası Victoria Azarenka, 1 Ocak’ta WTA Auckland turnuvası ile kortlara dönmeyi umarken boşandığı eşine karşı oğlu Leo için Amerika’da görülen velayet davası nedeniyle yurt dışına çıkamıyor; bu sebeple Yeni Zellanda’da düzenlenecek olan turnuvaya katılamayacak olan Belaruslu tenisçinin de dönüşü gecikmeli olacak. Daha önce iki kez Avustralya Açık şampiyonluğuna ulaşan Azarenka, wild card ile turnuvaya ana tablodan katılma hakkı bulunduğu sezonun ilk Grand Slam turnuvasına katılıp katılmayacağı ise belirsizliğini korumaktadır.

Bunu paylaş