tenismanya.com | ATP | ATP Finallerinde şampiyon Dimitrov

Bunu paylaş

ATP

ATP Finallerinde şampiyon Dimitrov

Yarı final mücadelelerinde Roger Federeri eleyen David Goffin ile Jack Socku eleyen Grigor Dimitrov final karşılaşmasında gülen taraf Bulgar tenisçi oldu.

ATP 2017 sezonunun son bulduğu turnuvada finale yükselen Belçikalı David Goffin ile Bulgar Grigor Dimitrov mücadelesinde 2 saat 29 dakika sonunda şampiyonluğa ulaşan Dimitrov oldu.

Pete Sampras grubunda turnuvaya başlayan iki tenisçinin ilk maçından da galip gelen Bulgar raket, final maçını 7-5, 4-6 ve 6-3’lük setlerle kazanarak Londra’da şampiyon olmayı başardı. Nadal ve Federer galibiyetleriyle turnuvada yıldızı parlayan Goffin, 5 ace 6 çift hata ile oynayan Dimitrova karşı 10 ace ve 5 çift hata ile karşılık vermesine rağmen ilk kez katıldığı bu turnuvada şampiyonluğa ulaşamadı.

2.5 Milyon $’ın sahibi oldu

Kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Grigor Dimitrov, bu şampiyonluk ile en büyük zaferini yaşarken kazandığı 1.500 puan ile 2017 sezonunu 3. bitirmiş oldu. ATP Finallerinde oynadığı 5 maçın tamamınıda kazanan Bulgar raket, 2.549.000 Amerikan Doları ödülünün de sahibi oldu.

 

Bunu paylaş